Connect with Us

Arrihet marrëveshja/ Reali transferon bomberin 60 milionë eurosh

Sport

Arrihet marrëveshja/ Reali transferon bomberin 60 milionë eurosh

Publikuar

-

Luka Jovic është futbollisti më i ri i Realit të Madridit. Të paktën këtë zbulon “Sky”, që pohon se gjiganti spanjoll ka arritur akordin me yllin e Eintracht Frankfurt për shifrën e 60 milionë eurove.

21-vjeçari serb pritet të firmos një kontratë 5 vjeçare, por paga që do të marr në “Santiago Bernabeu” nuk është bërë ende e ditur. Jovic është padyshim zbulimi i këtij sezoni, ku me golat e tij ndihmoi Eintracht të shkonte deri në fazën gjysëmfinale të Europa League.

Teksa më 17 golat e tij në Bundesliga po ndihmon skuadrën që të sigurojë kualifikimin në Ligën e Kampionëve.

Interes për Jovic kishte edhe nga disa skuadra angleze, por idea që do të luaj me Realin e Madridit e ka tunduar së tepërmi talentin serb, që shihet si sulmuesi më i fortë në qarkullim.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE