Connect with Us

Dikur ishte një sulmues i frikshëm për rivalët/ Sot ka përfunduar si kamarier

Sport

Dikur ishte një sulmues i frikshëm për rivalët/ Sot ka përfunduar si kamarier

Publikuar

-

E mbani mend Dario Silvën? Ish sulmuesi uruguaian, i cili në karrierën e tij ka veshur fanellën e Cagliarit në periudhën 1995-1998, Malagës, por edhe përfaqësueses uruguaiane, tashmë punon si kamarier.

Në një intervistë të dhënë për mediat spanjolle, sulmuesi që numëron 114 gola në karrierën e tij si profesionist, zbulon shkaqet që e kanë çuar në këtë pikë.

“Lashë futbollin në vitin 2006, pasi mësova se babait tim i kishin mbetur edhe 3 muaj jetë. Më pas pësova një aksident, ku pata probleme me këmbën dhe mjekët bënë art, duke mundësuar lëvizjen time sërish. Aktualisht punoj si kamarier, pasi menaxherët më kanë marrë thuajse gjithçka“, tregon Dario Silva.

Aktualisht uruguaiani 46-vjeçar jeton dhe ushtron profesionin e kamerierit në qytetin e Malagës, atje ku edhe luajti futboll në vitet 1999-2003.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

2 orë më parë u emërua si trajneri i ri i Tottenham, tifozët kërkojnë largimin e menjëhershëm të Mourinhos

Publikuar

-

Mëngjesin e sotëm, Tottenham zyrtarizoi Jose Mourinhon si trajnerin e ri pas shkarkimit të Mauricio Pochettino. Vendimi i klubit për të zgjedhur dikë si Mourinho në krye të ekipit, nuk është pritur edhe aq mirë nga tifozët e “Gjelave”. Shumë prej tyre kanë reaguar në Twitter përmës hashtagut MourinhoOut ( #MourinhoJashtë). Frika e tyre më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Bomba” e Ard Memës: Shkarkimi im nga Tirana nisi që në gusht

Publikuar

-

Nga

Rrëfehet Ardian Mema! Ish-trajneri i Tiranës deri para takimit me Luftëtarin vendos që të flasë ekskluzivisht për “Panorama Sport”, duke zbuluar çdo të fshehtë të 379 ditëve të tij si bardheblu. Trajneri tregon se si ndërtoi ekipin në verë, cilët janë lojtarët që ka sjellë dhe si nisën thashethemet për një largim të mundshëm që […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Djali i Rudi Vatës zgjodhi Irlandën, Sul Mema habit me deklaratën e tij

Publikuar

-

Nga

FSHF i përgjigjet zyrtarisht Rudi Vatës pas deklaratës së këtij të fundit për të birin e tij, Roko, i cili tashmë është pjesë e kombëtares U-15 të Irlandës. Në lidhje me këtë çështje ka folur për “Panorama Sport” një emër i njohur i futbollit shqiptar, si Sulejman Mema, i cili prej dy vitesh është në […]

LEXO TE PLOTE