Connect with Us

Berlusconi del kundër futbollistëve të huaj në Itali/ Nuk u kuptohen as emrat

Sport

Berlusconi del kundër futbollistëve të huaj në Itali/ Nuk u kuptohen as emrat

Publikuar

-

Silvio Berluskoni është nga ata presidentë që ka fituar pafund me Milanin, mirëpo tani drejton një klub modest si Monza. Në një intervistë për “Rai3”, ish-presidenti i Milanit është shprehur se futbolli modern nuk është më aq tërheqës. Madje disa kohë më parë ai ndaloi që Monza të kishte futbollistë me tatuazhe dhe mjekër të gjatë.

Te Milani kisha suksese për 30 vite. Tani, shikoj shumë ndeshje në Itali ku skuadrat kanë futbollistë të huaj. Ata janë me mjekër të gjatë dhe flokë të paprera. Madje kanë tatuazhe dhe vëth. Futbollistëve të huaj nuk u kuptohen dot as emrat. Futbolli po kthehet në agresion fizik dhe nuk më pëlqen ky futbolli modern”, u shpreh Berluskoni.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE