Connect with Us

Ish-futbollisti kthehet në hero/ Ndalon masakrën në shkollë

Sport

Ish-futbollisti kthehet në hero/ Ndalon masakrën në shkollë

Publikuar

-

Sulmet me armë zjarri në shkolla në Shtetet e Bashkuara të Amerikës vijojnë të jenë një alarm konstant për qytetarët.

Rasti më i fundit ishte ai i ditës së premte në një shkollë të mesme në Portland. Fatmirësisht, në ngjarjen e së premtes nuk pati viktima, por një hero.

Ish-futbollisti në NFL i Oregon, aktualisht trajner i ekipit të futbollit të shkollës, Keanon Lowe, arriti të neutralizonte një person, i cili ishte futur i armatosur me një armë gjahu në ambientet e shkollës.

Lowe e neutralizoi autorin e ngjarjes dhe arriti ta mbante të pa lëvizur deri në momentin e ardhjes së forcave të policisë. “Jam shumë i lumtur që askush nuk u lënda. Jam shumë i lumtur që u ndodha aty dhe isha në gjendje t’i vija në ndihmë fëmijëve dhe komunitetit”, tha ish-futbollisti pas ngjarjes.

Një prind pretendoi se studentët raportuan se autori ishte një shokë i tyre, por policia e Portland nuk e konfirmoi një gjë të tillë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: