Connect with Us

Deklarata e vitit/ Ish-ylli i Italisë: Ja çfarë do të bëjë kur të mos luajnë më Ronaldo & Messi

Sport

Deklarata e vitit/ Ish-ylli i Italisë: Ja çfarë do të bëjë kur të mos luajnë më Ronaldo & Messi

Publikuar

-

Ai mbetet një nga sulmuesit më të mirë në historinë e Italisë dhe jo vetëm. Pas shumë ditësh të kaluara në Miami, Bobo Vieri do të kthehet në Itali, për të përgatitur verën e tij, “Bobo Summer Cup”: bamirësi dhe shumë argëtim në plazhe, me miqtë e vjetër. Ish-sulmuesi i shquar italian ftohet t’i vendosë një notë edhe Cristiano Ronaldos, pas sezonit të tij të parë në Serie A, me fanellën bardhezi, ku është shpallur kampion në Itali, por nuk pati ndikim në fitimin e Championsit, sikurse pritej nga të gjithë në Torino.

Pse, unë duhet t’i vendos notë atij që ka shënuar më shumë se 600 gola në karrierë, që ka fituar pesë Champions?! Cristiano duhet të falënderohet nga e gjithë Italia, që zgjodhi Serie A. Në të gjithë botën, sot na shikojnë më shumë edhe për Ronaldon. Ai i jep një dorë të madhe Serie A për t’u rikthyer në nivelin e duhur të imazhit. Në të vërtetë, po ju them një gjë: kur Ronaldo dhe Messi do të ndalen së luajturi, do ta marr TV e do ta hedh nga dritarja. Do të shkoj në kinema (qesh) dhe të argëtohem”, u shpreh ish-bomberi italian.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: