Connect with Us

Napoli turpëron Interin/ Zikaltrit në rrezik të madh për zonën Champions (video)

Sport

Napoli turpëron Interin/ Zikaltrit në rrezik të madh për zonën Champions (video)

Publikuar

-

Napoli ka mundur Interin në “San Paolo” me rezultatin 4-1. Me këtë rezultat, djemtë e Spallettit rrezikojnë shumë vendin e katërt dhe ju duhet me patjetër fitorja në ndeshjen e fundit, kundër Empolit.

Përsa i përket ndeshjes së sotme, djemtë e Ancelottit bënë një paraqitje fantastike, duke shënuar gola dhe duke dhuruar spektakël. Goli i parë u shënua në minutën e 15′ nga polaku Zielinski, i cili la në vend Handanovic, pas një silure nga rreth 25 metra. Me rezultatin 1-0 u mbyll edhe pjesa e parë.

Vendasit shënuan golin e dytë në minutën e 61′ me antë të belgut Mertens.

Këtu filloi kapitullimi i Interit. Vendasit shënuan dhe dy herë të tjera me anë të Ruiz në minutat 71′ dhe 79′.

Golin e nderit për zikaltrit e shënoi Icardi nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 81′.

Pas javës së 37-të, Interi renditet në vendin e katërt me 66 pikë, një më shumë se Milani i vendit të pestë. Në javën e fundit do të përcaktohet edhe përfundimisht vendi i katërt që të çon në Champions League. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE