Connect with Us

Reja me plane të mëdha/ Ja si do të jetë Shqipëria ime

Sport

Reja me plane të mëdha/ Ja si do të jetë Shqipëria ime

Publikuar

-

Shqipëria ka në program dy ndeshjet e radhës për kualifikueset e Euro 2020. Kuqezinjtë më 8 qershor përballen me Islandën në transfertë, kurse tre ditë më pas presin Moldavinë në “Elbasan Arena”. Edi Reja do të debutojë në stol dhe italiani ka mbërritur në Shqipëri, ku edhe do të nisë një grumbullim me një pjesë të lojtarëve në Durrës.

Një ditë më parë ai pa nga afër ndeshjen Tirana-Kastrioti nën shoqërinë e Ervin Bulkut dhe Hamdi Salihit, të cilët do të jenë pjesë e stafit të tij. Ai ka folur në lidhje me grumbullimin që kuqezinjtë do të bëjnë dhe ka theksuar se nuk do të ketë revolucion.

“Duhej t’i njihja më parë lojtarët, sepse nuk kemi pasur kohën e duhur. Tani që jemi këtu duhet të njoh të paktën fytyrat, sepse mund të jenë 25 lojtarë ose 28 dhe ne kemi shumë pak kohë në dispozicion. Kështu që duhet të fillojmë të krijojmë ide të qarta”, thotë fillimisht Reja në intervistën e dhënë për Top Channel.

“E kam një listë me 32-33 futbollistë, por është e qartë se më të favorizuarit janë ata që aktivizohen më shumë, sepse kemi nevojë për ata që janë në gjendjen më të mirë fizike”, shtoi italiani.  Emrat e rinj nuk do të mungojnë dhe Reja deklaron se i ka nën vëzhgim.

“Do të mbaj grupin aktual të lojtarëve, por padyshim që do të ketë edhe prurje të reja, sidomos të atyre lojtarëve të rinj që po i studioj. Më pas do të vendosim në një moment të dytë”. Sigurisht tekniku italian është “ngacmuar” edhe për stilin e lojës.

“Të gjithë presin që skuadra të luajë në sulm dhe unë jam një prej tyre, por për këtë duhen elementët e duhur që duhet të marrësh në konsideratë. Gjithashtu duhet vlerësuar edhe kundërshtari që ke përballë”, përfundon Reja.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: