Connect with Us

Lamtumirë e trishtë për transferimin e bujshëm të Barcelonës/ Do të mungojë në finalen e madhe

Sport

Lamtumirë e trishtë për transferimin e bujshëm të Barcelonës/ Do të mungojë në finalen e madhe

Publikuar

-

Nuk rezultoi absolutisht një eksperiencë e suksesshme dhe me fat ajo e Kevin Prince Boateng te Barcelona. Të gjithë u surprizuan, madje edhe ai vetë, kur në janar, klubi blaugrana prezantoi ish-futbollistin e Milan, si përforcimin e mesfushës katalanase.

I aktivizuar menjëherë si titullar kundër Sevilla në Kupën e Mbretit në fund të janarit, në disfatën 2-0 në transfertë, Boateng u aktivizua në vetëm 3 ndeshje të La Liga, kundër Valladolid, Huesca dhe Celta Vigo, në muaj distancë nga njëra tjetra.

Tashmë është gazeta spanjolle “AS” ajo që njofton se me përjashtim të ndonjë mrekullie, për shkak të një problemi në gjurin e majtë, Boateng nuk do të mund të marrë pjesë as në finalen e Kupës së Mbretit, kundër Valencias, në program për të shtunën, në orën 21:00.

Me Dembele jashtë dhe Coutinho në dyshim, Boateng do të kishte qenë me siguri titullar në fushë në finalen e Kupës së Mbretit, për një shans të fundit, por duket se eksperienca e tij te Barça ishte destinuar të dështonte. Ishte e ditur që nuk do të luante shumë te katalanasit, por askush nuk mendonte kaq pak.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE