Connect with Us

“Djajtë e Kuq” hedhin sytë te futbollisti më i mirë i Milanit/ Po nuk u arrit kualifikimi në Champions…

Sport

“Djajtë e Kuq” hedhin sytë te futbollisti më i mirë i Milanit/ Po nuk u arrit kualifikimi në Champions…

Publikuar

-

Fatet e Milanit janë të varura nga rrugëtimi i saj në Kupat e Europës dhe një mos-kualifikim në Champions League do të sillte shumë pasoja tek ta. Mungesa e tyre në Champions do të detyronte kuqezinjtë që të shesin futbollistët e saj më kryesorë. Një prej tyre është Gianluigi Donnarumma.

Portieri 20 vjeçar ka zhvilluar një sezon fantastik dhe fakti që Milan është në garë për një biletë për në Champions është për shkak të tij. Dhe sipas “The Sun”, në garë për shërbimet e tij janë shumë skuadra, mes tyre dhe Manchester United.

“Djajte e kuq” po mendojnë për Donnarumma duke pasur parasysh shitjen e mundshme të David De Gea. Portieri spanjoll ka refuzuar ofertën e fundit të rinovimit, kështu që United duhet të vendosë nëse do ta shesë atë menjëherë apo do ta lejojë të largohet në fund të sezonit të ardhshëm me kosto zero.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE