Connect with Us

“Bum bum” Sadiku/ Bomberi shqiptar e shkund mirë rrjetën me këtë gol fantastik (video)

Sport

“Bum bum” Sadiku/ Bomberi shqiptar e shkund mirë rrjetën me këtë gol fantastik (video)

Publikuar

-

Armando Sadiku është rikthyer të shënojë në kampionatin zviceran. Sulmuesi i Luganos zhbllokoi shifrat në minutën 40-të të ndeshjes ndaj Grasshopersit. Futbollisti shqiptar shfrytëzoi një harkim të Lavanshi dhe nuk gaboi pak metra larg portës duke e dërguar topin me kokë në rrjetë.

Ky është goli i tretë i tretë i Sadikut në Superligën Zvicerane, kampionat ku u rikthye gjatë merkatos së janarit, pas një eksperience jo dhe aq të mirë te Levante në Spanjë.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Mediat e huaja mahniten nga stadiumi i ri, inagurohey “Wembly” i Ballkanit

Publikuar

-

Nga

Stadiumi i ri kombëtar “Arenës Kombëtare” do të inagurohet ditën e dielë në ndeshjen që Shqipëria do të luajë ndaj kampionëve të botës, Francës. Stadiumi i ri që është ndërtuar në kryeqytet, i cili është një impiant që plotëson të gjithë standartet e kërkuara nga UEFA, ka bërë jehonë në mediat ndërkombëtare. Shtypi italian “Corriere […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Messi apo Ronaldo? Legjenda Pele tregon se cili do të ishte partneri i tij ideal

Publikuar

-

Legjenda e Brazilit, Pele, e ka pranuar se do ta zgjidhte kapitenin e Barcelonës, Lionel Messi, si partnerin e përkryer për të luajtur futboll, duke shtuar se sulmuesi argjentinas është lojtari më i kompletuar i kohës moderne. I pyetur nga “Gazzetta dello Sport” se cili është lojtari nga viti 2019 me të cilin do të […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

E mbani mend ish-bishën e Barcelonës?/ Tani firmos me Interin

Publikuar

-

Dëshirojnë të jenë një skuadër kompetitive dhe për të arritur këtë kriter Inter Miami, klubi i krijuar nga David Beckham është në fazën finale të përgatitjeve për të nisur rrugëtimin për herë të pare në histori në Major League Soccer. Për ta bërë në mënyrën më të mirë, Beckham e di që i nevojitet një […]

LEXO TE PLOTE