Connect with Us

Barça apo Man. United?/ De Ligt jep përgjigjen befasuese

Sport

Barça apo Man. United?/ De Ligt jep përgjigjen befasuese

Publikuar

-

Me një agjent si Mino Raiola e ardhmja e Matthijs de Ligt nuk mund të zgjidhej kurrsesi me thjeshtësi. E ardhmja e tij është ende e paqartë, agjenti i njohur është në gjueti të parave dhe po pret ofertën e duhur për holandezin.

Në vrazhdën e lajmeve që herë e kalojnë tek United në Premier League dhe herë tek Barcelona në La Liga, mbrojtësi 19-vjeçar foli për “ESPN” ku tha se ende nuk e di se ku do e gjejë e ardhmja.

“Ku e shoh veten? Epo, është e qartë se Premier League është një kampionat i madh, Spanja po ashtu. Por, ka edhe kompeticione të tjera, nuk janë vetëm këto të dyja. Akoma nuk di asgjë se ku do të jetë e ardhmja ime, kështu që do e shohim sesi do shkojë. Së pari duhet të luaj edhe dy ndeshje, më pas do shoh se çfarë do ndodhë më pas”, deklaroi de Ligt.

Me këto fjalë mbrojtësi i Ajax nuk ka qartësuar asgjë për të ardhmen e tij, teksa Barcelona dhe Manchester United do të konkurrojnë fort për shërbimet e tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: