Connect with Us

Lewandowski i përlot të gjithë me gjestin e tij/ Ja kujt ia dedikon dy golat e shënuar në finalen e Kupës

Sport

Lewandowski i përlot të gjithë me gjestin e tij/ Ja kujt ia dedikon dy golat e shënuar në finalen e Kupës

Publikuar

-

Bayern Munich fitoi mbrëmë Kupën e Gjermanisë pasi mundi në finale 3-0 Leipzigun. Protagonist i këtij suksesi ishte Robert Lewandowski, që shënoi 2 gola.

Sulmuesi polak u shpreh se këtë trofe dhe këto gola ua dedikon dy shokëve të skuadrës Ribery e Robben, që do të largohen nga ekipi. “Luajtëm mirë dhe e merituam fitoren. Ky trofe, kjo kupë është për Franck dhe Arjen. Ata kanë dhënë shumë për këtë ekip dhe këto gola shkojnë për ata”, tha sulmuesi.

“E mbyllëm sezonin me dy trofe, kampionatin dhe Kupën dhe kjo është edhe për meritën e tyre. Kanë dhënë shumë për këtë ekip. Ishte një sezon i vështirë, por në fund ia dolëm mbanë, ndaj kthehet në një sezon shumë pozitiv”, u shpreh Lewandowski.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Ermir Lenjani tregon padrejtësinë e turpshme që i bënë në Zvicër për shkak të koronavirusit

Publikuar

-

Nga

Ermir Lenjani do të bënte bujë përpara disa ditësh, pasi do të largohej nga Sioni së bashku me 8 lojtarë të tjerë. Kjo pasi futbollistët nuk pranuan uljen e rrogave dhe presidenti Christian Constantin mori masën më ekstreme. Por çfarë ndodhi realisht? Një padrejtësi mund të thuhet se i është bërë këtyre lojtarëve, ndërsa vërtet […]

LEXO TE PLOTE