Connect with Us

E pranon vetë presidenti i Bayernit/ Shitja e atij lojtari ishte lëvizje e gabuar

Sport

E pranon vetë presidenti i Bayernit/ Shitja e atij lojtari ishte lëvizje e gabuar

Publikuar

-

Bayern Munchen e shiti Toni Kroosin vetëm për 25 milionë euro. Kampionët e Gjermanisë u detyruan të largonin futbollistin e kombëtares gjermane, pasi ky i fundit nuk pranoi të rinovonte dhe nuk ishte i kënaqur me trajtimin nga skuadra bavareze.

Numri një i klubit, Uli Hoeness, është rikthyer të flasë për shitjen e Kroosit dhe e ka pranuar se mund të jetë një nga vendimet e gabuara shitja e tij. Presidenti e tha një deklaratë të tillë në dokumentarin “Kroos”.

“Si klub ndonjëherë duhet të marrësh vendime të vështira. Largimi i Kroosit ishte i tillë, mbase i gabuar”, – pranoi Hoeness.

Vetë Kroos kujton dhe kohën kur ishte pjesë e Bayernit. “Shpesh dëgjoja se sa i madh isha dhe sa mirë po i bëja gjërat, por nuk po luaja”.

Kujtojmë se mesfushori gjerman ka fituar 3 Champions League me “Los Blancos” si dhe disa trofe të tjerë tepër të rëndësishëm.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: