Connect with Us

De Biasi këshillon Milanin/ Merrni këtë trajner!

Sport

De Biasi këshillon Milanin/ Merrni këtë trajner!

Publikuar

-

Dorëheqja e Gattusos dëshmon koherencë dhe pasion. Nuk pati një situatë të lehtë për të menaxhuar. Ka patur shumë presione të mëdha nga brenda. Ai u angazhua shumë mirë dhe mbërriti vetëm 1 cm nga Champions”.

Ishin këto fjalët me të cilat ish-trajneri i përfaqësueses së Shqipërisë, Gianni De Biasi ka komentuar largimin e trajnerit Gennaro Gattuso nga Milan. Por jo vetëm kaq, teksa tekniku italo-shqiptar ka dominuar edhe atë që sipas tij është trajneri i duhur për kuqezinjtë.

Trajneri i ri i Milan? Edhe Allegri përpara se të mbërrinte kishte qenë vetëm te Cagliari dhe aq. Unë jam për Giampaolo sepse është një trajner shumë i mirë, sikurse Inzaghi ka bërë një punë të mirë te Lazio”, deklaroi Gianni De Biasi për “Radio Sportiva”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: