Connect with Us

Live, finalja e Europa League/ Kampioni i botës kalon në avantazh “Blutë e Londrës” (video)

Sport

Live, finalja e Europa League/ Kampioni i botës kalon në avantazh “Blutë e Londrës” (video)

Publikuar

-

Pjesa e dytë e finales së madhe të Europa League mes Chelseas dhe Arsenalit ka filluar me gol.

Në minutën e 50′, francezi Oliver Giroud kaloi në avantazh “Blutë e Londrës”. Pas një krosimi të Emerson brenda zonës, ishte pikërisht ish-lojtari i Arsenalit, Olivier Giroud, ai që ka shënuar një gol fantastik me kokë.

Ky është goli më i rëndësishëm për kampionin e botës në këtë sezon. /CNA.al

https://streamable.com/398it

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Ka krijuar një super ekip, Edi Reja lëshon edhe deklaratën e madhe pas ndeshjes

Publikuar

-

Nga

Edi Reja u shpreh mjaft i lumtur pas ndeshjes kundër Moldavisë, aty ku fituan 4-0. Ai u shpreh se po ndërtohet një skuadër e vërtetë dhe me shumë cilësi. Për “Supersport” shtoi se edhe debutuesit bënë paraqitje të mirë. “Ndeshje të tilla janë të vështira por më vjen mirë për djemtë sepse ishin shumë të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Portugalia humbet, Cristiano Ronaldo shkruan historinë

Publikuar

-

Portugalia është mundur 2-1 në Kiev nga Ukraina, në ndeshjen eliminatore për Euro 2020. Golin e vetëm për portugezët e shënoi Cristiano Ronaldo në minutën e 72′ nga pika e bardhë e penalltisë. CRISTIANO RONALDO 700 CAREER GOALS. Greatest. pic.twitter.com/hgHgq3ELks — UEFA Europa League (@Europaleaggue) October 14, 2019 Ky gol ka një rëndësi tepër të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Debutim ëndrrash me kombëtaren, Lorenc Trashi i emocionin të gjithë me fjalët e tij

Publikuar

-

Nga

Lorenc Trashi ka pohuar se nuk e kishte parë as në ëndërr një debutim si ai i sotmi. Në intervistën e dhënë për gazetarin Pano Xhixho të “RTSH”, mbrojtësi i Partizanit tha se ia dedikonte gjithçka familjes. “Po, është e vërtetë. Nuk e di, por është një emocion i papërshkrueshëm me fjalë. Kjo është një […]

LEXO TE PLOTE