Connect with Us

Gjermania pa trajner në dy ndeshjet e radhës/ Low përfundon në spital

Sport

Gjermania pa trajner në dy ndeshjet e radhës/ Low përfundon në spital

Publikuar

-

Gjermania nuk do të drejtohet nga Joachim Low në dy ndeshjet eliminatore të Euro 2020 kundër Bjellorusisë (8 qershor) dhe Estonisë (11 qershor). 59-vjeçari ka ndjerë disa shqetësime në zemër dhe është dërguar menjëherë në spital.

Gjendja e tij është normalizuar për fat të mirë, por ai nuk mund të ulet në pankinë në dy ndeshjet e radhës. “Ndihem mirë, por kam nevojë për pak pushim në ditët e ardhshme. Jam në kontakte të vazhdueshme me stafin teknik të kombëtares“, u shpreh Low për faqen e Federatës Gjermane.

Rreth situatës së krijuar foli edhe Oliver Bierhoff, menaxheri i “Pancerave”.

Ajo që vlen është rikuperimi i Low dhe ai duhet të mendojë vetëm për t’u shëruar. Marcus Sorg e Andy Köpke e njohin ekipin në perfeksion dhe ata komunikojnë gjatë gjithë kohës me trajnerin”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: