Connect with Us

Kjo nuk duhet të ndodhte/ Sadiku merr lajmin e keq para ndeshjes me Islandën

Sport

Kjo nuk duhet të ndodhte/ Sadiku merr lajmin e keq para ndeshjes me Islandën

Publikuar

-

Sulmuesi i Shqipërisë, Armando Sadiku, është në një moment shumë delikat në karrierën e tij. Ai rikthehet pas dëmtimit të gjatë dhe aventura me Luganon nuk shkoi si duhet, pasi nuk mori minutat e plota. Elbasanasi ishte i huazuar nga ekipi spanjoll i Levantes.

Lojtari i kombëtares shqiptare nuk ka vend te Levante, pasi trajneri Paco Lopez nuk e konsideron fare si mundësi. Mediet spanjolle bëjnë me dije, se nëse merret oferta e duhura, Sadiku do të shitet para se të nisin përgatitjet e sezonit të ri.

Një lajm i keq për elbasanasin para ndeshjeve eliminitaore të kombëtares për Euro 2020. Ai duhet të gjejë një ekip të ri në verë, pasi nuk ka vend te Levante. Sadiku nuk ka arritur të ambientohet që pas largimit nga Lugano, pasi aventura me Legian i shkoi keq, po ashtu dhe me Levanten. Sulmuesi shpreson të gjejë ekipin e duhur në verë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: