Connect with Us

Messi zbulon dy futbollistët e vetëm që ka në grupin e WhatsApp/ Njëri luan te Barça, tjetri jo

Sport

Messi zbulon dy futbollistët e vetëm që ka në grupin e WhatsApp/ Njëri luan te Barça, tjetri jo

Publikuar

-

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, në një intervistë për “Fox Sports” e quajti Neymarin një “fenomen” dhe zbuloi se është në një grup WhatsApp-i me brazilianin e PSG-së dhe shokun e ekipit, Luis Suarez. Treshja në fjalë formoi një nga sulmet më të mirë të botës për tri sezone te Barça, para se Neymar të transferohej te gjigantët e Ligue 1, në vitin 2017.

Messi, Neymar dhe Suarez fituan dy tituj të La Liga-s, një Champions dhe tri Kupa Mbreti së bashku në Barcelonë. Ylli i Selecao është lidhur me një kthim në “Camp Nou”, ndërsa Messi zbuloi se ishte ende në kontakt me ish-shokun e skuadrës.

Kam një grup të veçantë në WhatsApp, ku jemi unë, Suarez dhe Neymar. Ai është një fenomen. Është e vërtetë, ne vazhdojmë të flasim. Emri i grupit që kemi hapur në ëhatsApp ka të bëjë me Amerikën e Jugut… “Three Sudacas”, apo diçka e tillë”, tregoi Messi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: