Connect with Us

Ndryshon sërish lista e Kombëtares/ Vjen ftesa për ‘bishën’ e Partizanit

Sport

Ndryshon sërish lista e Kombëtares/ Vjen ftesa për ‘bishën’ e Partizanit

Publikuar

-

Prej ditësh, Kombëtarja qëndron e grumbulluar në kompleksin “Tropikal” në Durrës dhe ku po përgatitet për ndeshjet ndaj Islandës dhe Moldavisë. Në prag të këtyre takimeve, Kombëtarja ka nisur stërvitje nën drejtimin e Edi Rejas, ndërkohë që e shqetësojnë jo pak edhe dëmtimet.

Ditën e djeshme, nga Kombëtarja janë larguar Ledian Memushaj, Marash Kumbulla dhe Egzon Binaku, me këtë të fundit që është zëvendësuar. “Vipsport” raporton se në vendin e tij, trajneri Edi Reja ka thirrur mbrojtësin e Partizanit, Lorenc Trashi, i cili vetëm pak ditë më parë u shpall kampion me të kuqtë.

Mbrojtësi Trashi ka qenë në të kaluarën pjesë e Kombëtares, i grumbulluar edhe nga Panucci, ndërkohë që pak ditë më parë ishte grumbulluar edhe nga Edi Reja, i cili kreu një fazë vëzhgimi në Durrës ku pa nga afër disa futbollistë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: