Connect with Us

Zyrtare/ Real Madrid transferon yllin e madh të Bundesligës

Sport

Zyrtare/ Real Madrid transferon yllin e madh të Bundesligës

Publikuar

-

Tashmë nuk ka dyshime, pasi çdo gjë është zyrtare. Reali i Madridit ka konfirmuar zyrtarisht blerjen e sulmuesit serb, Luka Jovic nga Eintracht Frankfurt.

Real Madrid dhe Eintracht Frankfurt kanë arritur marrëveshjen për transferimin e Luka Jovic, ende nuk janë kryer vizitat mjekësore. Lojtari do të jetë i lidhur me klubin për gjashtë sezone, deri më 30 qershor 2025”, njoftoi klubi madrilen.

Marrëveshja mes dy klubeve është arritur për 60 milionë euro, plus 5 të tjera në formën e bonuseve. Sulmuesi këtë sezon arriti të shënojë 27 gola në të gjitha kompeticionet me skuadrën gjermane dhe kërkohej nga disa ekipet më mëdha, por madrilenët u tregun më të zotët.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Interi duhet të shqetësohet, një tjetër ekip i madh futet në garë për Marash Kumbullën

Publikuar

-

Nga

Gjysma e Serie A është hedhur në sulm për të siguruar shërbimet e Marash Kumbullës. Ylli i kombëtares sonë ka arritur të shndërrohet në një “fenomen” vetëm në sezonin e parë të tij në elitën e futbollit europian dhe kërkesat drejt mbrojtësit dhe Veronës janë në seri. Së fundmi Reali i Madridit e ka në […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Për t’u marrë shembull, ekipi i Vllaznisë shpërndan ndihma për njerëzit në nevojë

Publikuar

-

Nga

Në disa vite të turbullta ku futbolli nuk është ngritur në nivelet që pritet, sporti shkodran është përfaqësuar me mjaft dinjitet nga shumësportëshi, që ka siguruar trofe në nivel kombëtar e paraqitje të mira ndërkombëtare. Pikërisht shumësportëshi shkodran ka qenë ai që është aktivizuar në këto ditë të vështira për të dhënë shembullin e mirë […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Ronaldinhon e nxori nga burgu Lionel Messi?

Publikuar

-

Nga

Ronaldinho është larguar nga burgu në Paraguai, për t’u vendosur në arrest shtëpiak. Ylli brazilian qëndroi 32 ditë në burg së bashku me vëllanë e tij, pasi ishin hyrë në Paraguai me pasaportë false. Ronaldinho u lirua me kusht, duke lënë në dorëzani 1.6 milionë dollarë, për t’u vendosur në arrest shtëpiak. Tani në media […]

LEXO TE PLOTE