Connect with Us

Një yll i madh i pranishëm në “Elbasan Arena”/ Shpresoj që Shqipëria të fitojë

Sport

Një yll i madh i pranishëm në “Elbasan Arena”/ Shpresoj që Shqipëria të fitojë

Publikuar

-

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, është sot i pranishëm në “Elbasan Arena” për të ndjekur ndeshjen e Shqipërisë dhe vëllain e tij, Taulant Xhakën. Para fillimit të takimit, futbollisti i njohur foli për mikrofonin e Supersport, ku u shpreh:

“Po, është hera e parë live këtu në stadium që ndjek Taulantin dhe ekipin e Shqipërisë. Krenar, jam tepër krenar për Kosovën, por dhe për Shqipërinë. Dje nuk e kishin të lehtë, por bënë një ndeshje të madhe dhe jam shumë krenar për ta.

E dimë se Shqipëria nuk po kalon një fazë të mirë, por shpresoj që sot të marrin një fitore. Unë mbrëmë mbarova stërvitjet, udhëtova sot në mëngjes për në Prishtinë. Erdha me familjarët e mi që të shikoj kombëtaren e Shqipërisë. Do të rri dhe një javë në Prishtinë dhe pastaj do të rikthehem në Angli.

Kosova ka një skuadër shumë të bukur, shumë të mirë. Kanë marrë shumë fitore dhe ishalla vazhdojnë kështu, siç luajtën mbrëmë. Taulanti ka dhe dy vite kontratë me Bazelin, nuk e dimë çfarë do të ndodhë me të ardhmen e tij. Ai është i lumtur me Bazelin, por do të shohim çfarë do të ndodhë.

Pas një humbje me Islandën, shpresoj që Shqipëria të rikthehet te fitoja, të bëjë një lojë të bukur dhe të marrë tri pikët”, u shpreh Xhaka.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: