Connect with Us

Luan në Premier League/ Klubi më i vjetër në histori kërkon Franck Ribery

Sport

Luan në Premier League/ Klubi më i vjetër në histori kërkon Franck Ribery

Publikuar

-

Franck Ribery e ka mbyllur me Bayern Munich pas më shumë se një dekade dhe tashmë është në kërkim të një aventure të re, pasi ndjen ende energji në këmbët e tij.

Francezi është në pritje, por sipas asaj që shkruan “Kicker”, një ofertë interesante ka ardhur nga Premier League angleze, ku skuadra që sezonin tjetër do të luajë në elitë, Sheffield United dëshiron pak eksperiencë në skuderinë e saj. Ky është klubi më i vjetër në historinë e futbollit i njohur zyrtarisht nga UEFA dhe FIFA.

Për momentin ende asgjë nuk është bërë zyrtare, ose më saktë, të kenë nisur negociatat për rrogën, por do të ishte një goditje e rëndësishme me parametra zero për “piratët”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Batuta epike e Shametit: Ja përse koronavirusi nuk ka shkuar ende në Gjirokastër

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme u zbuluan edhe 15 raste të reja të njerëzve të prekur me koronavirus në vendin tonë, por ende një nga qytetet e paprekura është Gjirokastra. Në listën e vendeve ku Covid-19 ka arritur janë plot 17 qytete, por vendlindja e Ylli Shametit nuk është prekur ende. Arsyet mund të jenë shumë, por […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mbetet pezull vetëm data e Superligës shqiptare, ja skenari më pozitiv i gjithë Europës

Publikuar

-

Nga

Shqipëria duket se po e vendos në kontroll disi gjendjen sa i përket Koronavirusit. Në dy ditët e fundit ka pasur një ulje të ndjeshme të numrit të të infektuarve, ndërsa fatmirësisht po dalin edhe shumë pacientë të shtruar nga spitali. Sipas asaj që vetë do të shprehte kryeministri Edi Rama, Shqipëria do të hap […]

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Bruno Dita i “nxjerr bojën” ish-futbollistit të Skënderbeut, publikon videon duke luajtur… tallava

Publikuar

-

Nga

Bruno Dita në “Instagramin” e tij po mundohet çdo ditë të na e ngrejë sadopak humborin duke postuar herë pas here video mjaft interesante. Ditën e sotme mbrojtësi ka gjetur një video nga arkiva, kur ish-mbrojtësi i Skënderbeut, Kaba Sambu shijonte dhe kërcente pak tallava nga Shqipëria. Mbrojtësi ka kaluar dy sezone te Skënderbeu, ku […]

LEXO TE PLOTE