Connect with Us

Sergio Ramos do të bëjë dasmë madhështore/ Fton “armikun” e tij, por lë jashtë ish-shokun e ngushtë

Sport

Sergio Ramos do të bëjë dasmë madhështore/ Fton “armikun” e tij, por lë jashtë ish-shokun e ngushtë

Publikuar

-

Sergio Ramos dhe partnerja e tij, Pilar Rubio, do të bëjnë një dasmë madhështore këtë fundjavë në Sevilla. Mediat spanjolle dhe jo vetëm, kanë kohë që flasin për këtë dasmë, që nuk do të jetë si të tjerat. Duke filluar nga numri i të ftuarëve, do të jenë 500 persona, nuk lejohen fëmijët në këtë dasmë, kuptohet përveç atyre të çiftit e shumë detaje të tjera. Surpriza ka patur përsa i përket të ftuarëve.

Mbrojtësi ka ftuar çiftin David and Victoria Beckam, ndërsa nuk mungon as rivali i tij i madh Gerard Pique së bashku me Shakirën. Pique është konsideruar shpeshherë si “armiku” i Ramosit, por mesa duket ata e kanë lënë çdo gjë në fushën e lojës.

Nuk ka ftesë për ish-shokun e ekipit Cristiano Ronaldon dhe partneren e tij, pavarësisht se Ronaldo dhe Ramos kanë luajtur për 9 vite bashkë dhe kane qenë shokë të ngushtë. Mesa duket pas transferimit të yllit portugez te Juventusi, gjërat mes tyre kanë ndryshuar.

Nuk mungojnë emrat e Zinedine Zidane dhe Florentino Perezit, ndërsa ftesë ka dhe ish-kapiteni Iker Casillas. Përsa i përket muzikës, “Marca” ka zbuluar se Ramos dhe Rubio kanë pronotuar bandën e njohur AC/DC për një çmim prej 1 milion eurosh për të ndezur atmosferën!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: