Connect with Us

Guardiola nuk është ‘normal’/ I shokon të gjithë me transferimin e fundit

Sport

Guardiola nuk është ‘normal’/ I shokon të gjithë me transferimin e fundit

Publikuar

-

Manchester City ka vendosur të firmos me një futbollist me mjaft eksperiencë, por edhe shumë të vjetër. Kampionët në fuqi të Premier League kanë rënë dakord për të marrë në “Etihad Stadium” një portier 35-vjeçar.

Bëhet fjalë për Asier Riesgo, që vjen nga Eibar si lojtar i lirë. Këmbëngulja e trajnerit të portierëve të Cityt, Mancisidor, i cili e njeh Riesgo kur ishin bashkë te Real Sociedad, ka bërë që ky operacion të mbyllet me sukses.

Gjithsesi, hapësirat në Angli do të jenë të vogla për Riesgo, gjithnjë nësa karriera e Ederson dhe Claudio Bravo do të shkojë vaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE