Connect with Us

Mbappe i ka idetë e qarta/ Ja kur do ta fitoj “Topin e Artë”

Sport

Mbappe i ka idetë e qarta/ Ja kur do ta fitoj “Topin e Artë”

Publikuar

-

Ylli i PSG, Kylian Mbappe, ka folur edhe një herë për objektivat e tij në të ardhmen.

Lojtari i kampionëve të Ligue 1, ka bërë të ditur se synimi i tij kryesor është triumfi në Ligën e Kampionëve.

Mbappe beson se çelësi për triumfin në çmimin më të rëndësishëm individual që është “Topi i Artë”, qëndron pikërisht te Liga e Kampionëve, pasi ajo është gjëja më e rëndësishme në sytë e botës.

“Në qoftë se do të garoja në tenis, unë do të zgjidhja “Topin e Artë”, sepse ai sport luhet vetëm. Futbolli është një sport ekipor dhe unë e di që, për të fituar “Topin e Artë”, së pari duhet të fitoj Ligën e Kampionëve”, u shpreh ylli i ri francez. / CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE