Connect with Us

Lë me “gisht në gojë” Kukësin dhe Partizanin/ Sulmuesi transferohet te ekipi i madh kroat

Sport

Lë me “gisht në gojë” Kukësin dhe Partizanin/ Sulmuesi transferohet te ekipi i madh kroat

Publikuar

-

Festim Alidema, që prej janarit kërkohej me ngulm nga shumë klube. Sulmuesi anësor i Llapit, me formën e treguar në IPKO Superliga tërhoqi vëmendjen edhe të klubeve të Superiores, me Kukësin e Partizanin që tentuan ta merrnin. Gjithsesi për të duhej paguar dhe aty u stepën.

“Kam shumë oferta. Janë klubet si: Partizani, Prishtina, Drita, Feronikeli, Kukësi, Shkëndija, por njëherë i kam refuzuar dhe jam i interesuar për ofertat e klubeve më të mëdha evropiane”, tregonte Alidema para pak kohësh në “Gazetaolle.com”.

Së fundmi raportohet se ai do ta vijojë karrierën në Kroaci. Osijeku ka qenë një nga klubet e lakuara, por duket se Alidema ka arritur akordin me Slaven Belupo. “Insporti.com” në Kosovë raporton se sulmuesi po pret të pajiset me vizë dhe të udhëtojë drejt Kroacisë, për të nënshkruar kontratën me klubin e tij të ri.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: