Connect with Us

Tirana bën goditjen e radhës/ Arrin marrëveshjen me super sulmuesin e Superiores

Sport

Tirana bën goditjen e radhës/ Arrin marrëveshjen me super sulmuesin e Superiores

Publikuar

-

Ismael Dunga do të jetë përforcimi i radhës i Tiranës dhe do të rivalizojë me Majkëll Ngo për një vend në formacionin e bardhebluve. Duket se futbollisti do të jetë emri i radhës që i jep lamtumirën Luftëtarit duke vazhduar shpërbërjen e gjirokastriteve, ndërsa zgjedh t’u bashkohet bardhebluve të cilët janë ende në kërkim të emrave cilësorë për të përforcuar radhët e tyre në edicionin e ri.

Sipas “SuperSport”, mes palëve ka një akord total për bashkëpunimin në vijim dhe me përjashtim të ndonjë surprize, ai do të jetë pjesë e ekipit kryeqytetas në ditët e para të fillimit të fazës përgatitore për edicionin e ri.

Futbollisti ka edhe një vit marrëveshje me Luftëtarin, por e ka të lehtë ta prishë atë, pasi si shumë të tjerë, nuk është paguar në kohë nga gjirokastritët dhe mjafton nëj shkresë në FSHF që të mbyllë çdo lloj bashkëpunimi me ta.

Ai pritet të jetë rivali kryesor i Majkëll Ngo në repartin e avancuar, pasi Tirana kërkon të mbajë sulmuesin anglez edhe për edicionin e ardhshëm.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: