Connect with Us

Fenomeni me fjalë të mëdha për Messin/ Flet edhe për rivalitetin mes Argjentinës dhe Brazilit

Sport

Fenomeni me fjalë të mëdha për Messin/ Flet edhe për rivalitetin mes Argjentinës dhe Brazilit

Publikuar

-

Në një intervistë të dhënë për mediat braziliane, Fenomeni ka folur rreth “Copa America”, Lionel Messit dhe rivalitetit që egziston mes Argjentinës dhe Brazilit. Ronaldo i ka thurur një sërë komplimentash yllit të Barcelonës, madje kritikat ndaj pesë herë fituesit të Topit të Artë për performancën në “Copa America” i cilëson si të panevojshme.

“Si fillim dua ta uroj Messin pasi ka patur ditëlindjen, çfarë mund të them unë për të? Që dua të shoh të luajë futboll edhe për shumë vite. Besoj që Messi është një futbollist i cili ka lindur për të argëtuar njerëzit me ato që ben në fushë. Është i padrejtë krahasimi që i bëjnë atij kur luan me Barcelonën dhe Argjentinën. Ai stërvitet shumë me Argjentinën dhe jam i bindur se është gati të japë edhe me shumë nga çmundet për këtë skuadër. Në moshën 32-vjeçare ai mund të refuzonte të luante në Copa America por jo nuk beri një gjë të tillë”.

Përsa i përket “Copa America”, Ronaldo është ndalur tek rivaliteti që egziston mes Argjentinës dhe Brazilit. Ronaldo është i mendimit se rivaliteti që kanë këto dy kombëtare i ben mirë, pasi i shtyn të japin maksimumin.

“Mendoj se Argjentina dhe Brazili kanë zhvilluar ndeshje të mira në Copa America, rivaliteti që kanë mes tyre i shtyn që të japin maksimumin, duke tentuar gjatë gjithë kohës të shfaqen më mirë se kundërshtari. Mendoj se rivaliteti që kanë në futboll këto dy skuadra i bën mirë atyre. Rivaliteti mes argjentinës dhe brazilit është vetëm në sport, pasi mes dy popujve ka një raport mesë normal”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: