Connect with Us

Nuk këndoi himnin në ndeshjen e Botërorit/ Trump bën sherr me kapitenen e kombëtares

Sport

Nuk këndoi himnin në ndeshjen e Botërorit/ Trump bën sherr me kapitenen e kombëtares

Publikuar

-

Donald Trump ka kritikuar kapitenen 33-vjeçare të kombëtares së futbollit të femrave, Megan Rapinoe, në botërorin e saj të tretë, për faktin se nuk këndoi himnin kombëtar në ndeshjen ndaj Spanjës.

“Mendoj se sjellja e saj ishte e gabuar. Duhet të tregojë respekt për vendin, flamurin, për Shtëpinë e Bardhë. Sidomos për atë që kemi bërë për të dhe skuadrën. Duhet të jetë krenare për flamurin që mban në gjoks”, tha Trump.

Nuk ka munguar replika e kapitenes amerikane. “Nuk do të shkoj në Shtëpinë e Bardhë për ta takuar në rast se fitojmë botërorin apo në rast se na ftojnë. Madje dyshoj se do të na ftojnë”, tha Rapinoe, lesbike, e cila shpesh ka dalë kundër presidentit amerikan për të luftuar për të drejtat e këtij komuniteti.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: