Connect with Us

Projektohet shkëmbimi i bujshëm mes Barçës dhe Man. United/ Përfshihet kampioni i botës

Sport

Projektohet shkëmbimi i bujshëm mes Barçës dhe Man. United/ Përfshihet kampioni i botës

Publikuar

-

Barcelona po kërkon një qendërmbrojtës. Gjendja e Samuel Umtiti nuk i bind kampionët e Spanjës. Francezi u aktivizua shumë pak sezonin e kaluar. Dëmtimi i pësuar e la mbrapa dhe 25-vjeçari i befasoi të gjithë me zgjedhjen e bërë.

Umtiti zgjodhi të mos operohej dhe vendosi të kurohet në Katar. Një vendim i tillë nuk qëlloi pozitiv dhe kampioni i botës me Francën vuajti pasojat. Sipas “Mundo Deportivo”, në aksin Barcelonë-Manchester po përgatitet një shkëmbim.

Umtiti pëlqehet shumë nga “Djajtë e Kuq”, ndërsa katalanasit duan Victor Lindelof. Suedezi 25-vjeçar pëlqehet shumë nga trajneri Valverde. Përveçse në qendër të mbrojtjes, Lindelof aktivizohet edhe si mbrojtës i djathtë dhe mesfushor defensiv.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: