Connect with Us

E kërkonin Barcelona dhe Man. City/ Ylli i ri i Francës transferohet zyrtarisht tek Interi

Sport

E kërkonin Barcelona dhe Man. City/ Ylli i ri i Francës transferohet zyrtarisht tek Interi

Publikuar

-

Interi ka nisur merkaton e verës por duket se fillimisht do të mendojë për akademinë dhe më pas për të rinjtë. Zikaltërit kanë arritur të sigurojnë shërbimet e një futbollisti mjaft të talentuar, i cili shihet si “Pogba i ri” në Europë. 17-vjeçari Lucien Aguome, do të jetë futbollisti më i ri i zikaltërve.

Mesfushori që aktivizohej në kampionatin francez me Sochaux, i ka kushtuar Interit 4.5 milionë euro, ndërkohë që mëngjesin e sotëm ka zbarkuar në Milano, ku do të kryejë vizitat mjekësore në klubin zikaltër dhe më pas do të firmosë kontratën.

Të interesuar për shërbimet e mesfushorit 17-vjeçar ishin edhe ekipe të tjera në Europë si Man. City apo Barcelona, por duket se zikaltërit janë treguar më konkretë me ofertën e tyre. 17-vjeçari Agoume, ka lindur në Kamerun megjithatë luan si i natyralizuar për të rinjtë e Francës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: