Connect with Us

Iku Daja/ Trajneri i “mrekullive” gati të marrë drejtimin e Flamurtarit

Sport

Iku Daja/ Trajneri i “mrekullive” gati të marrë drejtimin e Flamurtarit

Publikuar

-

Ilir Daja është larguar sot zyrtarisht nga Flamurtari, pas takimit kokë më kokë me administratorin Idrizi ku të dy palët nuk gjetën gjuëhn e përbashkët. Flamurtari klasifikohet me të drejtë si një ndër klubet me histori në Shqipëri dhe kandidatët për të marrë vendin e Dajës nuk mungojnë.

Sipas asaj që raporton “Supersport”, alternativa numër 1 për të drejtuar kuqezinjtë është një ish-futbollist i kësaj skuadre. Fjala është për Julian Ahmtajn. Elbasanasi ishte një ndër trajnerët më të mirë në edicionin që përfundoi, duke realizuar një mrekulli me Luftëtarin, ku e mori skuadrën me një këmbë e gjysmë në kategorinë e parë dhe jo vetëm e shpëtoi, por e dërgoi deri në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë.

Bisedimet kanë nisur dhe edhe pse ende nuk është mbyllur gjjithçka, gjasat janë të shumta që trajneri i ardhshëm i Flamurtarit të jetë pikërisht Julian Ahmtaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: