Connect with Us

Kapitenia e SHBA-së bën deklaratën e fortë/ Nuk fitohet Kupa e Botës pa homoseksualë

Sport

Kapitenia e SHBA-së bën deklaratën e fortë/ Nuk fitohet Kupa e Botës pa homoseksualë

Publikuar

-

Shtetet e Bashkuara të Amerikës siguruan një vend në gjysmëfinalet e Kupës së Botës, teksa një natë më parë mposhtën me shifrat 1-2 organizatorët e Francës, duke vijuar rrugën drejt mbrojtjes së kurorës.

Padyshim, më e mira për SHBA-në ishte Megan Rapinoe, e cila pas sfidës foli për mediat, duke mos kursyer asnjë deklaratë. 33-vjeçarja u shpreh se është krenare që është homoseksuale dhe se pa homoseksualët asnjë ekip nuk do të kishte sukses.

“Nuk mund të fitosh një Kupë Bote pa gej apo homoseksual në ekip, askush nuk e ka bërë, është shkencë. Jam e motivuar nga njerëzit që luftojnë për të njëjtën gjë si unë, më jep më shumë energji kur i provoj dikujt që e ka gabim. Të jem homoseksuale dhe të luaj në Kupën e Botës është fantastike”, u shpreh Rapinoe.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: