Connect with Us

Lëvizjet në merkato/ Ja si kanë ndryshuar ekipet e Superiores deri tani

Sport

Lëvizjet në merkato/ Ja si kanë ndryshuar ekipet e Superiores deri tani

Publikuar

-

Superiorja ka përfunduar dhe tashmë sytë janë nga merkato. Deri më tani ka disa lëvizje, të cilat kryesisht janë në dalje. Sipas asaj që raporton “SportEkspres.com” këto janë lëvizjet e konfirmuara që kanë bërë ekipet e Superiores deri më sot.

PARTIZANI
Afrime: Enea Bitri (rikthim nga huazimi – Kamza), Uilliam Kordeiro (Kukësi), Esin Hakaj (Teuta)
Largime: Skënder Gega, Rubin Hebaj (përfundim huazimi – Domzhale), Dilly Duka, Sodiq Atanda (Hapoel Kfar Saba)
Trajner: Franko Lerda, i konfirmuar

KUKËSI
Afrime: Arlind Kalaja (rikthim nga huazimi-Kastrioti), Ilir Avdyli (Kamza), Emiljano Musta (Flamurtari), Marko Van Basten Çema (Dinamo), Bruno Lulaj (Skënderbeu), Tome Kitanovksi (Sabail)
Largime: Maurice Gomis (përfundim huazimi – SPAL), Rexhinaldo, Irakli Dzaria, Uilliam Kordeiro (Partizani), Arlind Kalaja (Teuta), Kristi Joti, Faton Maloku
Trajner: Ernest Gjoka, i konfirmuar

TEUTA
Afrime: Dajan Shehi (rikthim nga huazimi – Kastrioti), Xhonathan Lajthia (rikthim nga huazimi – Erzeni) ; Rustem Hoxha (Luftëtari), Blagoja Todorovski (Shkëndija Tetovë), Aleksandro Kuro (Kerkyra), Albano Aleksi (Luftëtari), Arlind Kalaja (Kukësi), Darko Nikaç (Iskra)
Largime: Erlis Frashëri (Gjilani), Latif Amadu, Ditmar Bicaj, Seku Kamara (përfundim huazimi – Besëlidhja), Dajan Shehi, Esin Hakaj (Partizani), Armando Vajushi
Trajner: Bledi Shkëmbi, i konfirmuar

LAÇI
Afrime: Kirian Nuabueze (Drita), Aleksandar Ignjatoviç (Sloboda Tuzla), Rudolf Turkaj (Iliria), Renato Spahiu (Kronos Argyradon), Aleksandros Zaimi (Apollon Larisa), Teldiano Zhunior – Teko (Treze)
Largime: Malik Mane, Bojan Najdenov, Ivan Galiç, Jon Mersinaj dhe Enis Çokaj (përfundim huazimi-Lokomotiva Zagreb), Denis Pjeshka, Klaudio Çema, Antoni Okpotu (Difaa El Jadida)
Trajner: Sulejman Starova, i konfirmuar

SKËNDERBEU

Afrime:;
Largime: Kristi Vangjeli (Adelaide Olympic), Orges Shehi, Kuasi Sibo (përfundim huazimi – Watford), Marko Pervan (përfundim huazimi – Osijek), Bruno Lulaj (Kukësi)
Trajner: ?

FLAMURTARI
Afrime: –
Largime: Lejdi Liçaj, Emiljano Musta (Kukësi), Elton Kale (Tirana), Idriz Batha (Tirana), Agustin Torasa (Tirana), Enea Koliçi, Blerim Kotobelli, Franc Veliu, Artim Pollozhani, Argjend Mustafa
Trajner: ?

LUFTËTARI
Afrime:
Largime: Shkëlzen Ruçi (Gjilani), Albano Aleksi (Teuta), Rustem Hoxha (Teuta), Xhekson (Gjilani), Vladimir Esin, Oltion Rapa (Gjilani), Mërgim Neziri (Aalen 1921)
Trajner: ?

TIRANA
Afrime: Elton Kale (Flamurtari), Agustin Torasa (Flamurtari), Idriz Batha (Flamurtari)
Largime: Toni Mauexhe, Namdi Oduamadi, Junus Sentamu, Vincent Atinga, Bedri Greca (Gjilani)
Trajner: Ardian Mema, i konfirmuar

VLLAZNIA
Afrime:
Largime: Dan Ignat, Valto Zeqaj, Dejvi Bilali, Kollins Eziamaka
Trajner: ?

BYLISI
Afrime: Edison Ndreca (Kastrioti), Donald Mëllugja (Besa), Eridon Qardaku (Vllaznia U19)
Largime: Dose Kofi, Ildian Shyti
Trajner: Veljko Dovedan, i konfirmuar

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

2 orë më parë u emërua si trajneri i ri i Tottenham, tifozët kërkojnë largimin e menjëhershëm të Mourinhos

Publikuar

-

Mëngjesin e sotëm, Tottenham zyrtarizoi Jose Mourinhon si trajnerin e ri pas shkarkimit të Mauricio Pochettino. Vendimi i klubit për të zgjedhur dikë si Mourinho në krye të ekipit, nuk është pritur edhe aq mirë nga tifozët e “Gjelave”. Shumë prej tyre kanë reaguar në Twitter përmës hashtagut MourinhoOut ( #MourinhoJashtë). Frika e tyre më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Bomba” e Ard Memës: Shkarkimi im nga Tirana nisi që në gusht

Publikuar

-

Nga

Rrëfehet Ardian Mema! Ish-trajneri i Tiranës deri para takimit me Luftëtarin vendos që të flasë ekskluzivisht për “Panorama Sport”, duke zbuluar çdo të fshehtë të 379 ditëve të tij si bardheblu. Trajneri tregon se si ndërtoi ekipin në verë, cilët janë lojtarët që ka sjellë dhe si nisën thashethemet për një largim të mundshëm që […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Djali i Rudi Vatës zgjodhi Irlandën, Sul Mema habit me deklaratën e tij

Publikuar

-

Nga

FSHF i përgjigjet zyrtarisht Rudi Vatës pas deklaratës së këtij të fundit për të birin e tij, Roko, i cili tashmë është pjesë e kombëtares U-15 të Irlandës. Në lidhje me këtë çështje ka folur për “Panorama Sport” një emër i njohur i futbollit shqiptar, si Sulejman Mema, i cili prej dy vitesh është në […]

LEXO TE PLOTE