Connect with Us

Klopp është ndryshe nga të tjerët/ E fal “tradhtarin” dhe i kërkon të rikthehet në Angli

Sport

Klopp është ndryshe nga të tjerët/ E fal “tradhtarin” dhe i kërkon të rikthehet në Angli

Publikuar

-

Liverpooli arriti të mbyllte sezonin në mënyrën më të mirë ku pasi dështoi të fitonte titullin kampion edhe pse kishte 97 pikë, arriti të triumfonte në Ligën e Kampionëve duke e rikthyer në Angli pas shumë vitesh. Tashmë, Klopp ka nisur të mendojë për sezonin e ardhshëm dhe kërkon të fitojë më shumë me Liverpooli.

Trajneri gjerman por mendon për merkaton e verës dhe sytë i ka hedhur nga Philippe Coutinho. Mesfushori brazilian që u largua nga Liverpooli për të firmosur me Barcelonën, nuk arriti të tregonte vlerat e tij në Spanjë duke rezultuar një dështim. Përveç tifozëve katalanas, duket se Coutinhon nuk e duan as drejtuesit.

I gjendur përballë kësaj situate, Klopp kërkon të përfitojë për të sjellë në “Anfield Road” mesfushorin brazilian. Megjithëse në katalonjë nuk po arrin të bëjë mirë, Barcelona nuk ka ndërmend ta lejojë të largohet për një shifër më të vogël se sa e bleu në fillim.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Tirana nuk vodhi asgjë, penalltitë ishin të dyja”, tifozët japin verdiktin e tyre për derbin Tirana-Partizani

Publikuar

-

Nga

Tirana ka fituar sot 5-1 derbin e kryeqytetit, duke shpartalluar në ç’do aspekt Partizanin. Pas ndeshjes, kanë plasur polemikat se arbitri ka favorizuar Tiranës, sidomos te dy penalltitë, por tifozët duket se nuk janë dakord me këtë konstatim të drejtuesve të Partizanit. Në debatin e zhvilluar te “Atlasi Sportiv”, tifozët shprehen njëzëri se Tirana nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Sherr brenda familjes Rama, Gregu i del kundër xhaxhait

Publikuar

-

Nga

Greg Rama, djali i kryeministrit Edi Rama i është gëzuar triumfit të skuadrës së tij të zemrës Tiranës ndaj rivalëve të përjetshëm të Partizanit. Bardheblutë fitoi 5-1 dhe pas kësaj fitoreje, Gregu ka dalë hapir në mbështetje të skuadrës së tij. Ai shkroi në “Instagram” se “e vërteta doli në shesh” duke nënkpuptuar se tashmë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E bujshme/ Oto Xhon mund të luajë me kombëtaren e Kosovës

Publikuar

-

Nga

Një rast “Olainka” ka lindur sërish, por këtë herë në Kosovë. Sulmuesi Otto John shprehet i gatshëm që të veshë fanellën e përfaqësueses së dardanëve, gjithnjë nëse këta të fundit vendosin ta ftojnë në ekipin e tyre. Lojtari nigerian la Skënderbeun gjatë merkatos së dimrit dhe u rikthye sërish në Kosovë, por këtë herë si […]

LEXO TE PLOTE