Connect with Us

Eliminimi nga Brazili i kushton shtrenjtë Messit/ Ja kush është favoriti për të fituar “Topin e Artë”

Sport

Eliminimi nga Brazili i kushton shtrenjtë Messit/ Ja kush është favoriti për të fituar “Topin e Artë”

Publikuar

-

Virgil Van Dijk është favoriti kryesor për “Topin e Artë”. Të gjitha kompanitë e mëdha të basteve botërore, mediat sportive dhe analistë të ndryshëm, e vlerësojnë holandezin si favorit për lojtarin më të mirë të këtij viti.

Mbrojtësi i Liverpoolit qëndron mbi Messin, pasi ky i fundit dështoi në Kupën e Amerikës së Jugut. “Pleshti” në 5 ndeshje shënoi vetëm një gol nga pika e bardhë e penalltisë.

Madje, mbrojtësi holandez ka shansin ta thellojë epërsinë ndaj Messit, pasi do të zhvillojë edhe tre finale me Liverpoolin gjatë këtij viti (Superkupa e Anglisë, Superkupa e Europës dhe Botërori i Klubeve). Ndërsa Messi do të luajë vetëm finalen e Superkupës së Spanjës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO EPIKE/ Futbollisti fut 2 topa në fushë për të ndalur kundërshtarin, por shikoni çfarë i ndodh

Publikuar

-

Nga

Një episod qesharak vjen nga kampionati maqedonas. Bëhet fjalë për ndeshjen e luajtur mes Makedonija GP dhe Akademija Pandev, që ka përfunduar në shifrat 1-0. Gjatë një aksioni për skuadrën e Akademija Pandev lojtari kundërshtar ka zgjedhur një mënyrë të çuditshme për të ndalur futbollistin. Për t’i larguar topin nga këmbët ka përdorur një tjetër […]

LEXO TE PLOTE