Connect with Us

La Liga bëhet gati për sezonin e ri/ Zbulohet data e “El Clasico”-s

Sport

La Liga bëhet gati për sezonin e ri/ Zbulohet data e “El Clasico”-s

Publikuar

-

Sezoni i ri i La Ligës spanjolle do të nisë me datë 18 gusht dhe do të ulë siparin me 24 maj. Shorti është hedhur dhe ekipet kanë mësuar kundërshtarët e parë. Kampionët e Barcelonës do ta nisin në transfertën baske kundër Atletic Bilbao, që është edhe përballja më e fortë e javës së parë.

Në transfertë e nis edhe Real Madrid. Djemtë e Zinedine Zidane do të udhëtojnë drejt Galicisë për t’u ndeshur me Celta Vigon vendase. Disi më të lehtë do ta ketë ekipi i Diego Simeones. Atletico Madrid e nis kampionatin në shtëpi dhe do të presë Getafen javën e parë.

“El Clasico” e parë midis Barcelonës dhe Realit do të zhvillohet javën e 10-të me 27 tetor në “Camp Nou”, ndërsa sfida e kthimit në Madrid do të luhet me datë 1 mars, që korrespondon me javën e 26-të.

29 shtatori do të na dhurojë derbin e Madridit midis Realit dhe Atleticos (java e shtatë) në “Wanda Metropolitano”, ndërsa sfida e kthimit në “Santiago Bernabeut” do të luhet me datë dy shkurt.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE