Connect with Us

A refuzohet kjo?/ Reali ofron miliona euro dhe dy yje të mëdhenj për Pogba

Sport

A refuzohet kjo?/ Reali ofron miliona euro dhe dy yje të mëdhenj për Pogba

Publikuar

-

Prej javësh emri i Paul Pogba ndez merkaton e Manchester United, Juventus dhe Real Madridit, por siç bëjnë të ditur në Spanjë, në lidhje me transferimin e tij, gjithçka është mbyllur dhe mesfushori kampion bote, sezonin e ardhshëm do të veshë fanellën e “Los Blanco”.

Për sa i përket shifrave, mediat spanjolle japin edhe çmimin e këtij transferimi. 80 milionë euro plus dy lojtarë të mëdhenj, Gareth Bale dhe Toni Kroos. Akoma nuk ka një përgjigje zyrtare nga Man. United.

“Los Blancos” kanë zyrtarizuar deri më sot pesë goditje, Rodrygo, Militao, Jovic, Hazard dhe Mendy, dhe pasi kanë shpenzuar 303 milionë euro, tani përgatiten edhe për goditjen e madhe në mesfushë. Kujtojmë se transferimi i Pogba ka qenë një nga kushtet kryesore të Zidane për Perez, kur pranoi të rikthehej te Reali.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: