Connect with Us

“Luftë” mes Barcelonës dhe Atletico Madridit/ Përfshihet edhe ylli i Shqipërisë

Sport

“Luftë” mes Barcelonës dhe Atletico Madridit/ Përfshihet edhe ylli i Shqipërisë

Publikuar

-

Atletico Madrid dhe Barcelona kanë për momentin një marrëdhënie të acaruar ndaj njëra-tjetrës. E gjitha nisi për shkak të Griezmann. Sulmuesi kishte vendosur muaj më parë se ky do të ishte sezoni i fundit me bardhekuqtë, mirëpo së fundmi është zbuluar se sulmuesi dhe Barcelona kishin gjetur marrëveshjen prej muajit mars.

Pikërisht, në një kohë kur Atletico ishte ende e impenjuar në Champions League dhe kjo është marrë si një fyerje e Griezmann dhe Barcelonës ndaj klubit madrilen dhe tifozerisë së tyre. Në këtë formë, tashmë negociatat për francezin mund të vështirësohen, pasi Atletico i ka kërkuar të jetë i pranishëm në grumbullimin e parë të skuadrës, duke qenë se është ende në kontratë. Ndërkaq, Atletiko ishte e interesuar edhe për mbrojtësin Nelson Semedo të blaugranëve. Dhe në takimin për Grizman është diskutuar edhe e ardhmja e mbrojtësit, por katalanasit janë treguar kategorik duke mos lejuar një largim të portugezit.

Ndërkohë, në këtë pikë përfshihet edhe mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Elseid Hysaj, i cili është në listën e trajnerit Diego Simeone. Mbase, tashmë pas refuzimit të Barcelonës për Semedon, Atletico do të shfaqet konkretisht për shkodranin e Napolit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Derbi luhet të premeten, ja kur do zhvillohen ndeshjet e tjera të javës së 15-të

Publikuar

-

Nga

Java e 15-të e Kategorisë Superiore do të luhet në dy ditë. Gjithçka do të nisë ditën e premte me derbin e kryeqytetit, mes Partizanit dhe Tiranës, sfidë e cila është programuar të startojë në orën 19:00. Dita e premte i kushtohet vetëm supersfidës së kreqytetit dhe kështu ndeshjet e tjera do të luhen të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Shkurtaj: Do më vriste nëse do e humbja penalltinë ndaj Tiranës

Publikuar

-

Nga

Kukësi mundi Tiranën në “Selman Stërmasi” me përmbysje dhe në kampin verilindor janë të gjithë të kënaqur. Vasil Shkurtaj, ishte ai që shënoi golin e barazimit me penallti, dhe hapi rrugën për përmbysjen. Sulmuesi i Kukësit, ishte i ftuar, në emisionin “Rubrika Sportive”, teksa ka folur për sfidën e së shtunës skundër bardhebluve. “Ishte një […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Pritja e De Biazit merr fund, ish-trajneri i kombëtares gati të marrë në drejtim ekipin e Serisë A

Publikuar

-

Nga

Xhani De Biazi kthehet përsëri mes kandidatëve për të marrë drejtimin e një klubi në Serinë A. Ish-trajneri i përfaqësueses shqiptare ka qenë sot në tribunë në ndeshjen mes Spal dhe Breshias, pasi është kandidat kryesor për t’u ulur në pankinën e skuadrës së Eterit Berishës. Spal u mund sot nga Breshia me shifrat 1-0 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Skandali në Superligë, FSHF harron të pezullojë futbollistin e Partizanit

Publikuar

-

Nga

Futbolli shqiptar do duhen vite të pastrohet. Vetë mënyra se si funksionojnë klubet, mënyra se si shteti e sheh atë, mënyra se si organizohet gara, lë shtigje të pafundme për të gjetur probleme. Gjithsesi  nuk mundet që në vitin 2019, kur presidenti i UEFA-s vjen dhe inauguron një stadium ku pretendojmë të organizojmë një finale […]

LEXO TE PLOTE