Connect with Us

Mourinho refuzon ofertën milionere/ Për arsye familjare

Sport

Mourinho refuzon ofertën milionere/ Për arsye familjare

Publikuar

-

Jose Mourinho prej disa muajsh është i papunë. Përkundër kësaj, asnjë ofertë nuk ka ardhur në drejtim të tij nga gjigantët evropianë. Të gjitha skuadrat e mëdha janë sistemuar me trajnerët e tyre dhe Mourinhos i duhet të shohë për të tjera alternativa. Sipas medieve angleze, Kina ishte një mundësi konkrete për portugezin.

“The Telegraph” raporton se Murinho ka biseduar në lidhje me marrjen e stolit të klubit kinez të Guangzhu Evergrande. Tekniku është parë të takohet me kryetarin e klubit aziatik. Atij i është propozuar stoli i skuadrës më të madhe në shtetin gjigant dhe në këmbim të kësaj i janë ofruar shumë para në tavolinë.

Gjithsesi, e njëjta medie shprehet se negociatat nuk kanë evoluar aspak, kjo për shkak të refuzimit të menjëhershëm nga ana e “Special One”. Mourinho thuhet të mos e ketë marrë aspak në konsideratë propozimin, pavarësisht respektit për drejtuesit e klubit. Shkaki i hedhjes poshtë të kësaj ofertë janë arsyet familjare.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: