Connect with Us

I ofrojnë 100 milionë euro/ Mourinho merr vendimin surprizë

Sport

I ofrojnë 100 milionë euro/ Mourinho merr vendimin surprizë

Publikuar

-

Jose Mourinho është ende një trajner i lirë dhe që nga koha kur u shkarkua si trajner i Manchester United, “Special One” nuk ka gjetur ende një skuadër të re. Ofertat për portugezin nuk kanë munguar por duket se ai po shijon pushimet, në pritje të një skuadre elitare në Europë.

“Sky Sport” raporton se trajneri portugez ka refuzuar edhe një ofertë të majme nga Kina, aty ku e ka kërkuar Guangzhou Evergrande. Në drejtim të Mourinhos, ishin ofruar shumë të konsiderueshme parash në mënyrë që ky i fundit të pranonte ofertën, megjithatë Murinho e ka refuzuar.

Raportohet se Guangzhou kishte përgatitur një kontratë trevjeçare ku Mourinhos i ofrohej më shumë se 30 milionë euro në sezon, ose e thënë ndryshe, për 3 vite kontratë ai do të merrte rreth 100 milionë euro. Mesa duket, milionat nuk janë një prioritet për një trajner që është mësuar të fitojë tituj të rëndësishëm në Europë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: