Connect with Us

Çmenduri/ Yllit të Realit i ofrojnë 1.35 milionë euro në javë

Sport

Çmenduri/ Yllit të Realit i ofrojnë 1.35 milionë euro në javë

Publikuar

-

Gareth Bale ka marrë një ofertë “faraonike” për të lënë Real Madrid dhe për të luajtur në Kinë. Duke mos e zbuluar emrin e klubit, mediat spanjolle bëjnë të ditur se uellsianit i janë ofruar 1,34 milionë euro në javë për t’u transferuar në kampionatin kinez, thuajse dyfishin e asaj që merr momentalisht te Real Madrid.

Megjithatë, po sipas burimeve nga Spanja, Real ka refuzuar ofertën pasi klubi kinez nuk ka pranuar të paguajë ndonjë shumë për prishjen e kontratës me madrilenët, duke përqendruar ofertën vetëm tek rroga e majme e lojtarit.

Bale duket se nuk është më në planet e trajnerit Zinedine Zidane, edhe pse i dha atij triumfin në finalen e Champions League të vitit 2018 kundër Liverpool, megjithatë klubi kërkon të përfitojë para nga shitja e tij, ndërsa vetë Bale dëshiron të luftojë për vendin e tij në skuadër.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: