Connect with Us

E mbani mend “tradhtarin” Januzaj?/ Nuk do ta besoni dot se cili ekip e kërkon tani

Sport

E mbani mend “tradhtarin” Januzaj?/ Nuk do ta besoni dot se cili ekip e kërkon tani

Publikuar

-

Pas fitimit të Ligës së Kampionëve, tek Liverpooli tani do mendojnë për përforcimet.

Jurgen Klopp, është në kërkim të një mesfushori dhe mesa duket atë e ka gjetur në kampionatin spanjoll. Bëhet fjalë Adnan Januzaj, i cili sipas asaj që shkruan “Rush The Kop”, pëlqehet nga trajneri gjerman.

Pas lajmeve se Xherdan Shaqiri mund të largohet nga “The Reds”, një tjetër shqiptar mund të marrë vendin e tij. Januzaj i cili aktivizohet tek Rel Sociedadi, ku së fundmi ka zhvilluar paraqitje të mira, që kanë tërhequr edhe vëmendjen e ekipeve të mëdha.

Në rast se kjo ndodh atëherë për 24-vjeçarin, do të ishte një rikthim në Premier League, ku më parë ka luajtur për Man United.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kombëtare

Olainkën nuk e donte, Kombëtarja shqiptare natyralizon dy brazilianë

Publikuar

-

Nga

Për Piter Olainkën nuk ka vend në Kombëtaren shqiptare, ndonëse bëhet fjalë për një sulmues të nivelit të lartë, e që e nisi rrugëtimin e tij në futbollin profesionist nga Shqipëria, me skuadrat e  Bylisit dhe Skënderbeut. Në Shqipërie dhe pse nigeriani kishte dëshirë që të luante për fanellën kuqezi ja mbyllën dyert, ndërsa duket […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Fiton PSG/ Di Maria, Mbappe dhe Icardi shënojnë 4 gola dhe dhurojnë spektakël

Publikuar

-

PSG ka fituar 1-4 në Nice në ndeshjen e javës së 10 për Ligue 1. Fillimisht ishte Di Maria që shënoi dy gola për 5 minuta, 15′ dhe 20′. Njëri më i bukur se tjetri. Përveç finalizimit perfekt nga argjentinasi, edhe asistet e Icardit dhe Meunier ishin të një klasi të lartë. Di Maria has […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Tension Rusi-Kosovë, UEFA merr vendimin drastik

Publikuar

-

Nga

Nëpërmjet një komunikate zyrtare, UEFA ka njoftuar ditën e sotme, se Komisioni i Emergjencave, ka marrë vendimin për të shmangur ndeshjet mes Kosovës dhe Rusisë. Ekipet Kombëtare, por gjithashtu edhe ekipet e kampionateve, nuk do të lejohen të ndeshen mes tyre në çdo kompeticion të organizuar nga UEFA. “Duke marrë parasysh rreziqet e sigurisë në […]

LEXO TE PLOTE