Connect with Us

Ekipi i kategorisë së tretë në Itali befason me transferimin e radhës/ Prezanton Ronaldon (video)

Sport

Ekipi i kategorisë së tretë në Itali befason me transferimin e radhës/ Prezanton Ronaldon (video)

Publikuar

-

Skuadra e Padovas, e cila sezonin që lamë pas nuk arriti dot të qëndrojë në Serinë B, ka befasuar me blerjen e re që ka zyrtarizuar.

Skuadra italiane përmes një postimi në “Instagram” ka prezantuar Ronaldon, por jo atë të Juventusit, por Ronaldo Pompeun, nga Brazili i cili la Novarën dhe iu bashkua Padovës.

Fillimi i videos ka ngjasuar me prezantimin që Juventusi i ka bërë Cristiano Ronaldos, por Padova duket se ka dashur “të luajë” disi me ndjenjat e tifozëve duke bërë pak humor. Komentet kanë qenë të shumta nga tifozët, të cilët e kanë marrë me të qeshur këtë prezantim.

Ronaldo Pompeu është 29-vjeç nga Brazili dhe luan si mesfushor.

View this post on Instagram

Bentornato #Ronaldo! 🇧🇷 @ronaldopompeu90

A post shared by Calcio Padova (@padovacalcio) on

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: