Connect with Us

Kapitenia e SHBA-së refuzon takimin me Trump/ Nuk dua të përdorem…

Sport

Kapitenia e SHBA-së refuzon takimin me Trump/ Nuk dua të përdorem…

Publikuar

-

Vijon polemika mes kapitenes së përfaqësueses amerikane të futbollit, Megan Rapinoe, dhe presidentit të SHBA-ve, Donald Trump. 34-vjeçarja deklaron se nuk do ta pranonte një ftesë të mundshme të Trump në Shtëpinë e Bardhë, duke konfirmuar qëndrimin e disa javëve më parë.

“Edhe vajzat e tjera, me të cilat kam folur, nuk do të shkonin,” – deklaroi Rapinoe, që akuzohet për fjalor të ulët ndaj kreut të shtetit amerikan. – “Ekspozimi si trofe i skuadrës sonë do të ishte një mundësi e mirë për këtë administratë, por nuk mendoj se ka kuptim për ne. Dhe nuk arrij ta imagjinoj që një nga shoqet e skuadrës do të dojë ta marrë këtë pozicion”.

Kapitenia ka një tjetër kritikë për presidentin Donald Trump:

Mesazhi i tij është për përjashtimin e personave si unë. Ai ka një përgjegjësi të madhe si president për t’u kujdesur për çdo njeri të veçantë të këtij vendi e duhet të bëjë më të mirën për të gjithë”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: