Connect with Us

Shkëlqeu në Kupën e Amerikës/ Ylli brazilian i shkel syrin Milanit

Sport

Shkëlqeu në Kupën e Amerikës/ Ylli brazilian i shkel syrin Milanit

Publikuar

-

Everton Soares ishte një nga lojtarët më të mirë në Kupën e Amerikës që sapo u mbyll, ku ka ngjallur interesin e klubeve më të mëdha të Evropës.

Në merkaton e janarit u fol se për lojtarin interesohej Milani, por këto zëra u shuan shumë shpejt. Vetëm pak kohë më parë, 23-vjeçari u shpreh se dëshiron ta provojë veten në Europë.

Por së fundmi emri i tij është lidhur më kuqezinjtë për të cilët lojtari është shprehur: “Milani është një klub i madh, një nga më të mëdhenjtë në Evropë. Ata i përkasin skenës më të mirë ndërkombëtare. Por, të shohim.”, u shpreh ylli brazilian.

Mesa duket lajmet se Milani interesohej për shërbimet e sulmuesit, kanë qene të vërteta. Gjithësesi për të marrë shërbimet e lojtarit, kuqezinjtë nuk do ta kenë aspak të lehtë, duke ditur që për Everton Soares, interesohen edhe klubet e tjera të mëdha.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE