Connect with Us

Nuk kënaqet me 120 milionë euro/ Atletico nuk është dakord me transferimin e Griezmann te Barça

Sport

Nuk kënaqet me 120 milionë euro/ Atletico nuk është dakord me transferimin e Griezmann te Barça

Publikuar

-

Lufta mes Atleticos së Madridit, Barcelonës dhe Antoine Griezmann vazhdon. Pak momente pasi klubi katalanas zyrtarizoi transferimin e sulmuesit francez, ka ardhur edhe qëndrimi i klubit madrilen. Ata bëjnë me dije nisjen e një tjetër beteje, me pretendimin se klubi blaugrana duhet të paguajë 200 milionë euro, jo 120.

“Antoine Griezmann, përfaqësuar nga avokati, u shfaq në selinë e La Liga për të ndërprerë në mënyrë në njëanshme kontratën me Atleticon e Madridit, ndërkohë që Barcelona ka depozituar shumë e 120 milionë eurove në emër të lojtarit.

Atletico Madrid beson se shuma e depozituar është e pamjaftueshme për të përmbushur klauzolën, pasi është e qartë se marrëveshja mes lojtarit dhe Barcelonës është mbyllur para se klauzola të ulej nga 200 milionë në 120 milionë euro. Marrëveshja madje është bërë edhe para datës në të cilën është bërë ndryshimi i klauzolës”, shkruhet mes të tjerash në qëndrimin e Atleticos së Madridit, që këmbëngul se marrëveshja është bërë paar përfundimit të sezonit të shkuar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE