Connect with Us

Gega vlerësohet me çmimin “Qytetar Nderi”/ Tregon ekipin që do të donte të drejtonte

Sport

Gega vlerësohet me çmimin “Qytetar Nderi”/ Tregon ekipin që do të donte të drejtonte

Publikuar

-

Skënder Gega është vlerësuar në Tropojë me çmimin “Qytetar Nderi”. Bashkia e kishte ftuar atë në përurimin e stadiumin “Valbona” dhe trajneri kampin me Partizanin sezonin e fundit u shfaq mjaft i lumtur dhe nuk i fshehu emocionet.

“Nuk ka kënaqësi më të madhe se të respektohesh nga vendlindja ku jam lindur e rritur. Ka 40 vite që kam ikur, por këtu e kam prejardhjen dhe këtu kam nisur hapat e parë si futbollit. Më bën krenar për familjen, miqtë dhe të gjithë”, tha mes të tjerash Gega, i cili falënderoi edhe kryebashkiakun Besnik Dushaj.

Ky i fundit, për “Supersport” shtoi: “Skënder Gega mbetet ikonë e futbollit dhe është i nderuar si futbollist dhe qytetar. Ai dhe familja e tij janë të nderuar e të respektuar në këtë krahinë”. Ndërkohë, Gega i ngacmuar nëse do të kishte dëshirë që një ditë të drejtonte Valbonën, as që e vë në diskutim. Sidomos në elitë.

“Patjetër do doja të ishte trajneri i parë. Shpresoj që brezi i ri të merret me sport në këtë kompleks që është bërë”, u shpreh Gega, i cili momentalisht nuk është i angazhuar me asnjë klub që prej largimit nga Partizani muajin e shkuar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: