Connect with Us

Kanë kaluar mbi 24 orë nga vendimi i CAS për Skënderbeun/ FSHF akoma në gjumë

Sport

Kanë kaluar mbi 24 orë nga vendimi i CAS për Skënderbeun/ FSHF akoma në gjumë

Publikuar

-

Në mesditën e djeshme, CAS-i vendosi të konfirmonte dënimin 10-vjeçar nga ana e UEFA-s për Skënderbeun. Një goditje e rëndë për skuadrën korçare, të cilët besonin se provat e paraqitura do t’i garantonin pafajësinë. Megjithatë, tashmë Skënderbeu është para faktit të kryer dhe duhet të nisë të mendojë për hapat pasardhëse.

Dënimi i Skënderbeut, sigurisht që nuk prek vetëm skuadrën bardhëkuqe apo vetëm qytetin e Korçës. Kjo ishte një goditje edhe për futbollin shqiptar, i cili në vitet e fundit kishte pasur si pasqyrë suksesi pikërisht Skënderbeun.

Ndërkohë, edhe pse kanë kaluar 24 orë nga vendimi i CAS-it, sërish nuk kemi asnjë reagim nga Federata e Futbollit, mbi këtë ngjarje që siç u përmend edhe më lart nuk prek dhe nuk godet vetëm Skënderbeun. FSHF vazhdon gjumin…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: