Connect with Us

Napoli bën uljen e madhe/ Ja sa milionë euro do të paguajë Atletico Madridi për Hysajn

Sport

Napoli bën uljen e madhe/ Ja sa milionë euro do të paguajë Atletico Madridi për Hysajn

Publikuar

-

Javën e ardhshme negociatat për transferimin e Elseid Hysajt tek Atletico Madridi nën urdhrat e Simeones, pritet të intensifikohen, më qëllim mbylljen sa më parë të marrëveshjes.

Sipas “Corriere del Mezzogiorno”, kontaktet mes dy klubeve janë të vazhdueshme, pasi “Los Colchoneros” e konsiderojnë mbrojtësin shqiptar një resurs të rëndësishëm për krahun e djathtë.

Napoli mësohet se ka pranuar të ulë çmimin. Atletico ka ofruar 15 milionë euro dhe mund ta rritë ofertën duke përfshirë bonuset, ndërsa De Laurentiis do të ishte i gatshëm të pranonte edhe më pak se 20 milionë euro.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

E BUJSHME/ Talenti shqiptar shumë pranë transferimit në Premier Ligë

Publikuar

-

Nga

Mesfushori Bersant Celina mund të transferohet në Premierligë. Ylli i Kosovës po vazhdon me paraqitjet e tij fenomenale në Championship, duke ndihmuar Swansean në rrugëtimin për promovim në Premierligë. Paraqitjet e Celinës nuk i kanë shpëtuar syve të trajnerëve nga Premierlgia. ‘Sun Sport’ raporton për interesimin e trajnerit të Brighton, për shërbimet e Celinës. Swansea […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Merr fund ankthi, ylli i Vllaznisë bashkohet me grupin

Publikuar

-

Nga

Vllaznia po vijon normalisht përgatitjet për javën e 18 të Superligës, teksa në mesjavë do të presë në “Loro Boriçi” ekipin e Flamurtarit. Të besuarit e Jonuz janë kthyer nga Ohri me pritshmëri maksimale, duke nënshkruar edhe me tre lojtarë në këtë hapsirë merkatoje. Bëhet fjalë për mbrojtësin Adili dhe dy sulmuesit Hristov dhe Sidorenco. […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Dy shqiptarë magjepsin Serinë A, përzgjidhen në listën e …

Publikuar

-

Nga

Serie A ka publikuar listën me 15 futbollistët që kanë rikuperuar më shumë herë topin deri në këtë pjesë të sezonit.  Në krye qëndron një shqiptar. Bëhet fjalë për ish-futbollistin e Partizanin, Amir Rrahmanin i cili ia ka dalë të rikuperojë topin në 271 raste. Dhe jo më kot, mbrojtësi është zyrtarizuar si lojtari më […]

LEXO TE PLOTE